اولین پروژه مسکن ملی در تهران، پهنه D چیتگر کلید خورد

 در سالروز ولادت با سعادت امام رضا (ع) آیین آغاز به کار عملیات اجرایی ساخت ۱۵ هزار واحد مسکونی نهضت ملی مسکن با همکاری ارتش جمهوری اسلامی ایران و وزارت راه و شهرسازی با حضور امیر دریادار سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده آجا و مهندس رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در مجموعه چیتگر ارتش برگزار شد.   
مهندس رستم قاسمی ضمن قدردانی از ارتش جمهوری اسلامی ایران در همراهی با وزارت راه و شهرسازی در اجرای پروژه بزرگ نهضت ملی مسکن در کشور، گفت: توافقی بین وزارت راه و شهرسازی با نیروهای مسلح مبنی بر ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی منعقد شده که طبق توافقات متعدد، ساخت این واحدها در سراسر کشور توسعه خواهد یافت و امروز با همراهی ارتش گام نخست این پروژه در تهران برداشته شد.      

 امیر دریادار سیاری ضمن تشکر از دست اندرکاران طرح عظیم نهضت ملی مسکن،گفت: ارتش با تمام توان خود به پای کار آمده که به تعهداتش در راستای خانه دار شدن مردم جامه عمل بپوشاند و امیدواریم به برکت این روز عزیز، پروژه عظیم چیتگر در موعد مقرر به بهره‌برداری برسد.

ایشان افزودند: ارتش از اولین سازمان هایی است که در کنار وزارت مسکن قرار گرفته و در این طرح عظیم ملی شرکت کرده است.

مهندس خلیل محبت خواه مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران نیز گفت: اولین پروژه مسکن ملی در تهران امروز با ۱۵ هزار و ۴۸۰ واحد نهضت ملی مسکن نیروهای مسلح در چیتگر کلنگ زنی شده است.

وی افزود ما آمادگی داریم پروژه های در حال ساخت را تحت پوشش نهضت ملی مسکن قرار داده تا از تسهیلات آن بهره مند شوند.  

 در بخشی از مراسم با پیام وزیر محترم راه و شهرسازی عملیات خاکبرداری از بخش دیگری از پهنه D چیتگر آغاز شد. مهندس آقایی مدیر عامل بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران که میزبانی این مراسم را برعهده داشت ضمن قدردانی از حضور میهمانان عالیقدر، تقارن این مراسم با ولادت با سعادت حضرت امام رضا (ع) را مبارک و پربرکت خواند و خاطر نشان کرد بنیاد تعاون ارتش در مجموعه بزرگ چیتگر و در سایر پروژه های مربوطه در تحقق اهداف نهضت ملی مسکن تمام تلاش و تجربیات خود را به کار خواهد بست.

منبع: بنیاد تعاون ارتش

گزارش تصویری کلنگ زنی بخشی از پهنه D چیتگر