امیر سرتیپ حیدری:‌ یگان‌های نزاجا با تمام قوا برای امدادرسانی به مناطق زلزله‌‌زده آمادگی دارند

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به وقوع زلزله ۵.۹ ریشتری در شهرستان خوی و آماده باش کامل یگان های مقابله با بلایای طبیعی این قرارگاه گفت: یگان های قرارگاه منطقه ای شمال غرب با اعلام آمادگی صددرصدی خود ضمن اعزام کمک های اولیه و تجهیزات اسکان به مناطق زلزله زده، با تمام قوا در حال امدادرسانی به مناطق آسیب دیده هستند.

وی با اشاره به تشکیل قرارگاه امداد و نجات امام زمان (عج) برای کمک و یاری به مردم آسیب دیده خوی اظهار کرد: فعالیت های این قرارگاه شامل اسکان موقت مردم، تأمین غذای گرم و آب آشامیدنی، طبخ نان، آواربرداری و همچنین احداث بیمارستان صحرایی است که بحمدالله با تمام توان در حال امدادرسانی هستند.

امیر سرتیپ حیدری تصریح کرد: اکیپ های امدادی گروه ۴۳۳ مهندسی رزمی ارتش در دقایق اولیه نسبت به بارگیری و ترابری اقلام امدادی از هواپیماهای ارتش جمهوری اسلامی ایران در فرودگاه ارومیه اقدام و با وجود برودت شدید هوا و بارش برف به مناطق زلزله زده خوی اعزام شدند.

وی بیان کرد: به محض اطلاع از وقوع زلزله در شهرستان خوی، بیمارستان های امام علی (ع) تبریز و بیمارستان ۵۲۳ منطقه ارومیه به حالت آماده باش کامل درآمدند و هم اکنون نیز اکیپ های امداد و درمان متشکل از متخصصان، نیروهای امدادی و همچنین بیمارستان و اتاق عمل سیار به مناطق زلزله زده اعزام شده اند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه تا آخرین لحظه در کنار مردم زلزله زده خوی هستیم، خاطر نشان کرد: برابر نیاز و درخواست مسئولان ستاد بحران استان، آمادگی داریم با تمام توان به یاری مردم آسیب دیده بشتابیم.

منبع: betaja.ir